Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել է ՀՀ կրթության մինչև 2030 թ. զարգացման պետական ծրագրի և գործողությունների պլանի կատարման ընթացքը 01.04.2025 Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է ՀՀ կրթության մինչև 2030 թվականի զարգացման պետական ծրագրի և գործողությունների պլանի կատարման ընթացքը: Մանրամասներ
Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության (DAAD) ներկայացուցիչների հետ քննարկվել են համագործակցության հեռանկարները 31.03.2025 Ներկայացնելով մշակման փուլում գտնվող «Բարձրագույն կրթության և գիտության» մասին նոր օրենքի նախագիծը՝ նախարարն ընդգծել է, որ այն ուղղված է ՀՀ բուհերի մրցունակության ու արդյունավետության բարձրացմանը: Մանրամասներ
Կայացավ 5-րդ հոբելյանական Հայկական համադպրոցական գիտության փառատոնի եզրափակիչ փուլը 31.03.2025 Մարտի 29-ին իր աշխատանքներն ամփոփեց հոբելյանական 5-րդ Հայկական համադպրոցական գիտության փառատոնը, որն այս տարի կայացավ ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայում։ Մանրամասներ
Ժամանակավոր թափուր պաշտոն 27.03.2025 Կոմիտեն հայտարարում է քաղաքացիական ծառայության ժամանակավոր թափուր պաշտոն ժամկետային աշխատանքային պայմանագրով զբաղեցնելու մասին։ Մանրամասներ
Պետությունը կհատուցի ուսանողի և դասախոսի հեծանիվի ձեռքբերման վարկի տոկոսները 27.03.2025 ՀՀ կառավարության նիստում հաստատվել է հանրության շրջանում առողջ ապրելակերպի խրախուսման և երթևեկության այլընտրանքային ձևերի խթանման միջոցառումը: Մանրամասներ